Eğitim Yazılımları

Tarihi Keşfediyorum Eğitici Oyun

By 14 Şubat 2015 Nisan 22nd, 2018 22 Comments
Tarihi Keşfediyorum, çocukları tarih içerisinde eğlenceli bir yolculuğa çıkartarak, tarih ile ilgili bilgileri keşfetmeleri için tasarlanmış bir multimedya eğitim programıdır. Bu programı kullanarak 7-15 yaş arası çocuklar, Profesör Çokbilmiş’i zamana hapseden Belalı Zaman Kaçağı eşliğinde tarihi keşfedecek, eğlenceli oyunlarla tarih bilgilerini sınayacak, etkinliklerle eğlenecek, ve değişik tarih dönemlerine ait daha birçok konu ile ilgili merak ettikleri sorularına cevap bulabilecekler
Tarihi Keşfediyorum
İlköğretim 2-3-4-5-6-7-8 Tarih
Tarihi Keşfediyorum, çocukları tarih içerisinde eğlenceli bir yolculuğa çıkartarak, tarih ile ilgili bilgileri keşfetmeleri için tasarlanmış bir multimedya eğitim programıdır. Bu programı kullanarak 7-15 yaş arası çocuklar, Profesör Çokbilmiş’i zamana hapseden Belalı Zaman Kaçağı eşliğinde tarihi keşfedecek, eğlenceli oyunlarla tarih bilgilerini sınayacak, etkinliklerle eğlenecek, ve değişik tarih dönemlerine ait daha birçok konu ile ilgili merak ettikleri sorularına cevap bulabilecekler. Tarihi Keşfediyorum/İlköğretim 2-3-4-5-6-7-8 TarihÇocukların, Profesör Çokbilmiş’i kurtarmak için “Zamanda Yolculuk” oyunun kayıp parçalarını bulmaları gerekmektedir. Değişik dönemlere yolculuk yapmak için zaman makinesinin eğlenceli yolculuğunda seyahat edecekler.
Tarihi Keşfediyorum/İlköğretim 2-3-4-5-6-7-8 Tarih
Tarihi Dönem Ekranları
Zaman makinesini kullanarak gidilen tarihi dönemlerin her birinin kendi harita ekranları vardır. Çocuklar bu ekranlarda yukarı, aşağı, sağ ve sol oklara tıklayarak harita üzerinde hareket edebilirler. “Zamanda Yolculuk” oyunun eksik parçaları da açılan bilgi pencerelerinde saklanmıştır. Ama hangi bilgi penceresinde olduğunu çocukların keşfetmesi gerekmektedir.
Tarihi Keşfediyorum/İlköğretim 2-3-4-5-6-7-8 TarihZaman Gezginin GünlüğüÇocukların Profesör Çokbilmiş’in tavan arasındaki çalışma odasında dolaşırken karşılarına çıkan günlükte, çocuklar kişisel bilgilerini girebilir, yaptıkları seyahatlerde keşfettikleri etiketleri günlüklerine yapıştırabilir, seyahatleri sırasında çekecekleri fotoğraflarını ve etkinlikler ile ilgili notlarını buraya kaydedebilirler. Tarihi Keşfediyorum içerisinde gizlenmiş etiketlerin tümü bulunduğunda günlüğün gizli sayfası açılır, burada çocukları bir sürpriz beklemektedir.Tarihi Keşfediyorum/İlköğretim 2-3-4-5-6-7-8 Tarih
Antik Hazine Avı
Çocuklar, tavan arasındaki duvarlardan birindeki çerçeveye tıklayarak ulaştıkları bu oyun ile hem tarih bilgilerini sınayacaklar, hem de eğlenecekler. Program içerisinde keşfedecekleri bilgilerini test edebilecekleri bu oyunun düzeyini değiştirebilir ve oyunun nasıl oynandığını öğrenmek için “göster” düğmesine tıklanması yeterlidir. Çocuklar tüm soruları yanıtlayarak hazineye ulaşmaya çalışırken eğlenerek öğrenirler.

Tarihi Keşfediyorum/İlköğretim 2-3-4-5-6-7-8 Tarih
Zaman Dedektifi
Çocuklar bu oyun ile farklı tarihi dönemlere ait nesneleri belirleyerek zamana karşı yarışırlar. Süre bitmeden belirtilen döneme ait 10 farklı nesneyi bulmaları gerekir. Zorluk derecesini kendileri belirleyerek zamana karşı yarıştıkları bu oyunda tarihi dönemlerin nesnelerini bulmaları gerekirken eğlenerek keşfederler.
Tarihi Keşfediyorum/İlköğretim 2-3-4-5-6-7-8 Tarih

 

Yaşar Cantürk

About Yaşar Cantürk

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni

22 Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.