Mobil / Sabit / İnternet / Kablo Tv / Uydu İşletmecilerinden Borç ve Alacak Sorgulama

E-Devlet şifrem bulunmakta ve e-devlet sitesini aktif olarak kullanmaktayım. 17.04.2015 tarihi itibariyle bir mail geldi. Artık e-devlet sitesinden Mobil Hatlar, Sabit Telefon, İnternet, Kablo TV hizmetlerinde adınıza açılmış, kaptılmış aktif ve pasif olan tüm işlemleri görebilirmişiz.

E-Devlet sitesinden bu hizmete girdiğimde gerçekten çok şaşırdım bugüne kadar adına birçok hat açılıp kapatılmış hiç bilmediğim numaralar ve benim bu numaralarla hiç alakam yok. Size de tavsiyem e-devlet şifrenizle adınıza açık olan hizmetleri tespit edip takipçisi olmanızdır.
Zira bir kimlik fotokopisiyle hat-hizmet açtırılabiliyor. Sizinde adınıza açılmış aktif olan bir takım hizmetler olabilir.

Gelen Mesaj Metni:
Sn. YAŞAR CANTÜRK
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından e-Devlet Kapısı üzerinde sunulan Mobil / Sabit / İnternet / Kablo Tv / Uydu İşletmecilerinden Borç ve Alacak Sorgulama Hizmeti ile Türkiye içinde faaliyet gösteren büyük çaplı iletişim firmalarında isminize açılmış abonelikleri, bu aboneliklere ait hat numaralarını, varsa borç ve alacaklarınızı artık tek sayfa üzerinde görebilirsiniz.

About The Author


Yaşar Cantürk

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni

Leave a Comment