Nikon’un Yeni DSLR ‘i D4

Nikon ‘un yeni amiral gemisi 6000 $ lık D4 versiyonu karşımızda. 16,2 megapixellik bir algılayıcıya sahip olan bu cihaz harika görüntüler sunuyor bize. Şaşırtıcı iso değerlerine çıkabilen bu cihazın son ISO değeri 204,800.

Makinenin diğer özelliklerine gelecek olursak 3D color matrix meter yani 3D 91k renk derinlikli ışık ölçümü yapabiliyor buda sahnedeki tüm nesneler için doğru ışık değerlerini seçmenizi sağlıyor. 51 tane AF netleme noktasına sahip cihaz aynı zamanda çekim sırasında 16 tane insan yüzünü tanıyıp netleme olayına ayrı bir güzellik katıyor.

Cihaz 1080p HD video çekimi yapabiliyor ve saniyede 30 kare yakalayabiliyor. 720p çekiminde kare sayısı 60 a kadar çıkabiliyor. Cihazın üzerinde HDMI çıkışı mevcut bu sayede HD olarak görüntü veya videolarınızı televizyonunuzdan yüksek kaliteli olarak seyredebilirsiniz.

Cihazımız Full Frame DX formatta bir makina. 1.5x crop çarpanı faktörüne sahip. İstenirse bu değer 2.7x crop faktörüne ayarlanabiliyor ve makine 1920 x 1080 çözünürlüğe sahip fotoğraflar üretebiliyor.

Nikon D4 3.2 inçlik 921k renk derinliğinde bir LCD ekrana sahip.

Cihazımız ergonomik bir yapıya sahip üzerindeki düğmelerin yerleşimi kısayollar, iki hafıza kartı takılabilmesi, 2 tane AF butonu ve daha bir çok özellik cihazı oldukça kullanışlı kılıyor.

Tüm bunlar Nikon Kullanıcılarını oldukça tatmin edecek ve iyi hissetmelerini sağlayacak türden yenilikler. Teşekkürler Nikon.

Ben ise Nikon D80 imle yoluma devam edeceğim zira o kadar parayı bu makineye versem eşim eve sokmaz heralde 😀

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.